חונכות (Coaching) למקהלות

תשובות לארבע השאלות הנפוצות ביותר לגבי חונכות למקהלות:

מהו ההבדל בין חונכות לבין הוראה?

החונכות מיועדת לסייע למקהלה לשפר את ביצועיה ברמת היכולת הקיימת של המקהלה. כלומר, בעת חונכות אנו מתמקדים על "ליטוש" הביצוע עד למיטב האפשרי, מבלי לעבוד אל כישורים של זמרים בודדים. כמובן שנצביע על מקומות בעיתיים אם יתגלו, ואף נציע פתרונות, אבל איננו מדגישים טכניקות לימוד חדשות. מאידך, בעת הוראה אנו שמים דגש על הטכניקות הבסיסיות של שירה והופעה. אם הנכם חשים שקבוצתכם זקוקה לסיוע בתחומים הבסיסיים, אנא בקרו בדף ההוראה. אחרת, אנא המשיכו בקריאה על חונכות

חשוב מאד לציין שסינגישראל אינה תחליף למנצח/ת שלכם. אנו משמשים מעין "עיניים ואוזניים חיצוניות" בנוסף למנצח/ת, ואנו מדגישים את העבודה המשותפת שלנו. כך נבטיח שנתמקד בנקודות הדורשות חיזוק להשבחת הביצועים.

מדוע שנשקול חונכות מבחוץ?

אם למקהלתכם די ידע וניסיון בכישורים הבסיסיים של שירה וביצוע איכותיים, אזי החונכות היא הצעד הבא המתבקש לשם השבחתם! נעמוד על מוסיקליות כללית, יכולות ביצוע, והגשת תוכנית בה מודגשים האומנות והבידור. אנו, "כעיניים ואוזניים חיצוניות", תמיד רואים ושומעים דברים שונים ממה שרואה ושומע המנצח/ת. יחד אנו מגיעים להפקה הטובה ביותר של השיר לה מסוגלת המקהלה.

מה תדירות החונכות הנחוצה?

הדבר תלוי בצרכי המקהלה. אם, למשל, אתם מתכוננים לפסטיבל או תחרות בינלאומי, יתכן ויהיה כדאי לערוך 3 או 4 מפגשי חונכות בחודשים שלפני האירוע. מצד שני, אם ברצונכם פשוט להשאר ברמה הטובה ביותר שלכם, יתכן שתסתפקו בסדנת "ליטוש/רענון" אחת או שתיים בשנה.

כמה זה עולה?

קייים שלושה מרכיבים לקביעת המחיר:

  • מהו מספר המפגשים המבוקש? זוהי החלטה שעל כל קבוצה לקבוע לעצמה. ישנן קבוצות רבות בעולם המזמינות חונך מבחוץ מדי שבועיים עד ארבעה שבועות. אחרות מזמינות חונך שונה כמעט לכל חזרה. באופן אידיאלי, יתקיים מפגש חונכות אחת לחודש.
  • מפגש יחיד או משותף? תוכלו לבחור אם המפגש יועבר ע"י אלכס (בעברית) או פטריק (באנגלית) - שהם מפגשי יחיד, או ע"י שניהם גם יחד - מפגש משותף (שעולה קצת יותר).
  • היכן יתקיים המפגש? בנוסף למחיר הסדנה קיימת עלות ההכנה והנסיעה. אם אתם מצויים בסביבת מרכז הארץ יהיה סכום זה נמוך מאשר אם אתם רחוקים יותר.

נדון עמכם על צרכיכם, ולאחר מכן נגיש לכם הצעה מפורטת עם ציון מחירים ועלויות. לשם כך, אנא התקשרו אלינו.

מה חדש

לאחר שהות של 15 שנה מחוץ לארה"ב, נאלץ פטריק לשוב לארה"ב כדי לטפל במשבר משפחתי... (המשך)

דף הבית

ישראלים אוהבים לשיר! בהערכה זהירה ישנן יותר מ- 800 מקהלות, חבורות זמר וקבוצות שירה אחרות בישראל...(המשך)

אודותינו

אלכס אשד ופטריק קלי נפגשו כאשר אלכס הזמין את פטריק ביוני 2003 לבקר בישראל...(המשך)

הוראה

חלק מהקבוצות זקוקות לתוכנית מקיפה יותר מאשר המוצעת בחונכות למקהלות....(המשך)

סדנות

בנוסף למפגשי חונכות והוראה, מציעה סינגישראל גם סדנות שונות...(המשך)

קשר

בעבור מידע כללי או למידע לגבי תוכניותינו לחונכות, הוראה או סדנות...(המשך)