נא להכיר - סינגישראל

לאחר שהות של 15 שנה מחוץ לארה"ב, נאלץ פטריק לשוב לארה"ב כדי לטפל במשבר משפחתי. ברם, ליבו נשאר בישראל והוא מקווה לשוב לארץ עם תום המשבר. אנו בטוחים שאתם שותפים באיחולי הצלחה שילוו אותו. בעתיד המיידי, ישמח פטריק לתת ייעוץ מקהלתי בתגובה לסרטיני וידאו שיישלחו אליו. אנא התקשרו אלינו בעבור מידע נוסף.

אלכס אשד ופטריק קלי נפגשו כאשר אלכס הזמין את פטריק ביוני 2003 לבקר בישראל ולהעביר סדנות חונכות למקהלותיו. פטריק נענה להזמנה וביקר עוד פעמיים בארץ עד סוף אותה שנה.

במהלך ביקורו השני של פטריק בספטמבר 2003 הציע אלכס, בבדיחות הדעת, שפטריק יעתיק את מגוריו לישראל וששניהם יקימו עסק משותף. בעת ביקורו השלישי והאחרון של פטריק בנובמבר ודצמבר נעשו העניינים רציניים יותר ונבדקו דרכים למימוש רעיון זה.

בחודשים הראשונים של 2004 עבדו פטריק ואלכס על גיבוש התוכנית העסקית, וסינגישראל נחנכה באוקטובר 2004. כיום ישנן יותר מ- 250 מקהלות וחבורות זמר שהתנסו בהשבחה מקהלתית עם סינגישראל! עם הצלחה כזאת, נוכל להצהיר בביטחון מלא כי שירת המקהלה בישראל עברה שינוי ללא היכר.

להלן ביוגרפיות קצרות של אלכס ושל פטריק:

  אלכס אשד

במקצועו אלכס הוא מומחה GIS – איש מחשבים העוסק בבסיסי נתונים ובמפות. הוא נולד בהודו להורים גרמנים, וחי בישראל מגיל שמונה.

בנעוריו למד אלכס כינור, פסנתר ושירה ועד מהרה הגיע לצומת הדרכים המוכרת כל כך – האם להמשיך בקריירה מוסיקלית או האם להתפרנס! הוא בחר בברירה השניה, אך מעולם לא זנח את פעילויותיו המוסיקליות. הוא שר במספר רב של מקהלות בארץ – ביניהן: הפילהרמונית, רינת, זמרי קאמרן, והמקהלה הקאמרית רמת גן.

אלכס "גילה" את סגנון הברברשופ באמצע שנות ה- 80. הוא הוקסם משירה א קפלה (ללא ליווי) בכלל ומברברשופ בפרט. הייתה זאת גישה חדשה ומרעננת למוסיקה לא-קלאסית, אך לדאבונו לא מצא בארץ פעילות בתחום זה. לאחר מספר שנים של חיפושים בלתי פוסקים, השתנה מזלו והוא הצטרף לקבוצת ברברשופ קיימת – להקת הספרים הירושלמית (JBE). עד מהרה נהיה המנהל המוסיקלי של המקהלה. מכאן לא הייתה עוד דרך חזרה. הורכבו עוד שלוש קבוצות א קפלה בזו אחר זו – כולן נוסדו ע"י אלכס וכולן שרו א קפלה בלבד, והוא עובד עם שתי הראשונות להלן עד היום. בסדר כרונולוגי הן:

12 טונים – מקהלת גברים השרה בעיקר ברברשופ, אך גם סגנונות אחרים. המקהלה מצויה בתהליכי גיוס מתמיד של זמרים חדשים. המקהלה התחילה דרכה כרביעייה (עם השם המקורי TTBB), וכיום היא אחת ממקהלות הגברים המובילות בישראל. היא זכתה פעמיים רצופות במקום הראשון בדירוג סולם מיל"ה לשנים 2002 ו- 2003, ובמקום הרביעי בתחרות הברברשופ הבינלאומית שנערכה באירלנד באוקטובר 2003.

ברברינה – מקהלת נשים השרה בעיקר ברברשופ, אך גם סגנונות אחרים. במקהלה כ- 15 זמרות, וגם היא מחפשת זמרות חדשות כל הזמן. המקהלה מחדשת עתה את הופעותיה לפני הציבור לאחר הפסקה בה נקלטו זמרות חדשות רבות.

סיקס אפיל – שישיית ג'אז ווקלית, עם שלוש נשים ושלושה גברים. לדאבוננו, קבוצה זאת התפרקה. השישייה הוזמנה כאומן אורח לכנס הברברשופ באירלנד (ראה 12 טונים לעיל) ונתקבלה שם בתשואות חמות.

בעת ההכנות של מקהלת 12 טונים לתחרות באירלנד, התקשר אלכס עם פטריק קלי, ששהה באותה עת באירלנד, והזמינו לסדרת חונכות בעבור 12 טונים. פטריק הסכים, ועולם הזמרה המקהלתית בישראל השתנה מאותו רגע! כתוצאה מביקוריו של פטריק ב- 2003, ייסדו הוא ואלכס את סינגישראל במטרה להביא לקהל הישראלי אוהב השירה את הידע והטכניקות המעמיקים, שלא נודעו עד כה בארץ, ואשר מובטח כי יקפיצו כל קבוצת זמרה מיידית לרמות גבוהות יותר של מצוינות בהופעותיה. השיטות הננקטות נקראות "חונכות למקהלות", והן גובשו ע"י פטריק ומוצגות ומובלות בידיו האמונות.

אלכס מקדיש עתה את כל זמנו לסינגישראל . הוא ופטריק עבדו מקרוב עם מיל"ה (המרכז הישראלי למקהלות ולחבורות זמר, בייסודו של דורון שנקר, ועם רון גנג כיו"ר) ונעזרו בה רבות.

  פטריק קלי

פטריק קלי הינו חבר לצמיתות בארגון העולמי לברברשופ Barbershop Harmony Society , ושל האגודה לזמרי ברברשופ באירלנד. הוא למד שירה במשך 15 שנים באופן מקצועי, ועוסק זה 40 שנה בשירה ובהופעות. כמו כן, במשך 30 שנה הוא עורך עיבודים לשירים ומנצח על מקהלות.

אהבתו המיוחדת של פטריק היא לאותו סגנון שירה אמריקאי ללא ליווי הקרוי ברברשופ, ובמיוחד השירה ברביעיות. מאז 1989 זכה פטריק בחמש אליפויות לרביעיות – אחת ברמה המחוזית, שתיים ברמה הארצית ושתיים ברמה הבינלאומית – ובהן שר בשלושה קולות שונים!

פטריק הוכתר כ'זמר הברברשופ של השנה' ע"י מקהלתו ב- 1984, 'חונך אזורי של השנה' (1989) וכן 'זמר הברברשופ של המחוז', שכלל את המדינות אוהיו, ווסט ווירג'יניה ומערב פנסילבניה. הוא זכה בתואר חבר כבוד לצמיתות באיגוד האירי לזמרי ברברשופ בעבור חלקו ביסוד המכללה להרמוניית ברברשופ באמצע שנות ה- 90.

פטריק העתיק את שירותי החונכות וההדרכה שלו לאירופה ב- 2001, ועתה הוא חי בארץ ועובד עם סינגישראל במטרה להביא שירותים אלה לכל הזמרים, המקהלות וחבורות הזמר החובבניים בישראל. כמו כן, מנצח פטריק על מקהלת א קפלה מעורבת קולינו ברעננה. הוא גם שר הן ליד והן בס ברביעיית חוצפה! וגם שר בקולות בריטון ובס בשישיית ג'אז קולית בשם סיקספאק.

התקשרו אלינו בכדי ללמוד עוד על עבודתו של אלכס ושל פטריק.

מה חדש

לאחר שהות של 15 שנה מחוץ לארה"ב, נאלץ פטריק לשוב לארה"ב כדי לטפל במשבר משפחתי... (המשך)

דף הבית

ישראלים אוהבים לשיר! בהערכה זהירה ישנן יותר מ- 800 מקהלות, חבורות זמר וקבוצות שירה אחרות בישראל...(המשך)

חונכות

תשובות לארבע השאלות הנפוצות ביותר לגבי חונכות למקהלות...(המשך)

הוראה

חלק מהקבוצות זקוקות לתוכנית מקיפה יותר מאשר המוצעת בחונכות למקהלות....(המשך)

סדנות

בנוסף למפגשי חונכות והוראה, מציעה סינגישראל גם סדנות שונות...(המשך)

קשר

בעבור מידע כללי או למידע לגבי תוכניותינו לחונכות, הוראה או סדנות...(המשך)